"Úgy tűnik, zavarja őket, hogy kiállunk a gyermekeink mellett" - reagált Balatoni Katalin a PDSZ fenyegetésére

A miniszterelnöki biztos nem tervez meghátrálni.

  • Rodler Lili

Hétfőn a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felszólító levelet küldött a pedagógiai innovációk előmozdításáért és a családbarát oktatási környezet erősítéséért felelős miniszterelnöki biztos, Balatoni Katalin részére, melyben ultimátumot adtak a korábbi Facebook-bejegyzésével kapcsolatban. A poszt - amelyben a biztos összeszámolta, hogy a PDSZ mennyi a Pride-felvonulással kapcsolatos bejegyzést tett közzé, illetve kijelentette, hogy „ha rajtuk múlna, akkor azonnal megjelenne a tankönyvekben az LMBTQ-lobbi is minden szélsőségével” - több szempontból is sértő volt a PDSZ-re nézve, így a szakszervezet szerint, ha a követeléseiknek nem tesz Balatoni eleget július 10-ig, akkor perre viszik az ügyet.

Balatoni Katalin erre a felszólító levélre reagált hétfő este a Facebook-oldalán. A bejegyzésben közzétette a levelet, melyhez azt a kommentárt fűzte, hogy: "úgy tűnik, zavarja őket, hogy kiállunk a gyermekeink mellett".

Újból megfogalmazta, hogy szerinte

„a PDSZ-nek nem tetszik, hogy nem engedik be az iskolákba és óvodákba az LMBTQ-propagandát sem a tanárokon, sem az NGO-kon keresztül, megóvják a gyerekeket attól, hogy olyan tartalmakkal találkozzanak, amelyek maradandó károkat okozhatnak a személyiségfejlődésükben, nem kérnek abból, hogy a felnőttek életét érintő szexualitást az utcára vigyék, hisznek abban, hogy a mesékben a királylány nő, a királyfi férfi, a tananyagaikban pedig továbbra is a hagyományos értékekre, a családra, a hazára és a normalitásra építenek.”

"És ne felejtsük el: 3,7 millió magyar ember támogat minket ebben. Ez az akarat nem kérdés - ez a nemzet hangja" - fűzte hozzá.

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

Hiába tanul egész évben számítógéppel, papíron kell felvételiznie az SNI-s diákoknak – a pedagógus szerint át kellene alakítani a rendszert

A jelenlegi középiskolai felvételi rendszer nem minden sajátos nevelési igényű diák számára biztosítja ugyanazokat az esélyeket a tudása bizonyítására – erre hívja fel a figyelmet a Népszava oktatási sorozatának legfrissebb része. Borbás Kata pedagógus egy olyan tanuló történetét mutatja be, aki egész évben számítógép és felolvasóprogram segítségével tanul, a központi felvételin azonban papíralapú dolgozatot kell írnia.