szerző:
Kurucz Tünde
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Fontos kérdésre válaszolunk.

Az egyik oktatási csoportban merült fel a kérdés, hogy mit lehet tenni, ha a szülő meggondolta magát júniusban, és inkább azt szeretné, hogy nagycsoportos gyereke maradjon még egy évet az oviban, és ne kezdje el szeptemberben az elsőt.

Ebben az esetben sajnos már semmit sem lehet tenni. Ha az ovis augusztus 31-ig betölti a hatot, és nem kérelmezték a szülők az Oktatási Hivatalnál még januárban a plusz egy évet, akkor a gyereknek szeptemberben iskolába kell mennie.

Az Eduline-on is részletesen foglalkoztunk azzal, hogy 2025-ben összesen 24 124 kérelmet nyújtottak be a 2025. augusztus 31-ig hatodik életévüket betöltő, azaz a következő tanévtől iskolaköteles gyerekek szülei. Közel 1100 kérelmet tehát elutasítottak, az indoklás szerint azért, mert “az eljárás során bizonyítást nyert, hogy a gyermek elérte az iskolába lépéshez szükséges fejlettségi szintet”.