Közelegnek a szóbeli érettségik: mutatjuk, mire kell figyelni a vizsgákon
Összegyűjtöttük, mire kell számítani a legfontosabb szóbeli vizsgákon, hogyan pontoznak, és mire érdemes különösen odafigyelni.
Október 25-e óta kapható a HVG Középiskola 2025 című kiadványa, amelyben látható az ország 100 legjobb középiskolája. A listából viszont nem csak az általános helyezést lehet kiolvasni.
| HVG Középiskolai rangsor 2025 |
A lista külön-külön is tartalmazza az egyes szempontok szerinti rangot, azaz például azt, hogy a magyarérettségin hányadik helyen áll az adott gimnázium. Egészen konkrétan azt, hogy a 2023-as tavaszi érettségi időszakban (beleértve az esetleges előrehozott vizsgákat is) mely iskolákban érték el a legjobb átlagokat a diákok a magyarérettségin.
A listát a Budapesten található Deák Téri Evangélikus Gimnázium vezeti, de dobogós még az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium és a Győri Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium is.
Mutatjuk a TOP 10 középiskolát magyarérettségi eredmények szerint:
Összegyűjtöttük, mire kell számítani a legfontosabb szóbeli vizsgákon, hogyan pontoznak, és mire érdemes különösen odafigyelni.
Fontos kérdésre válaszolunk.
A fizetés továbbra is az egyik leggyakoribb elégedetlenségi forrás a pályakezdők körében, de nem ez az egyetlen. Az Oktatási Hivatal 2025-ös DPR Frissdiplomás kutatása szerint sok frissdiplomás a szakmai előrelépési lehetőségekkel és a munka társadalmi megbecsültségével sem elégedett maradéktalanul.
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
Június 3-tól kezdődnek a szóbelik emelt szinten. Ha matekból tesztek emelt szintű érettségit, és ki akarjátok maxolni a szóbeli pontokat, akkor hoztunk nektek néhány hasznos tippet. Mutatjuk.
A pedagógusokra nehezedő adminisztratív terhek csökkentéséről, a diákok túlterheltségének mérsékléséről, valamint a TÉR és a pedagógus-továbbképzési rendszer felülvizsgálatáról is egyeztetett Nagy Erzsébettel, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjével Lannert Judit.