Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Az előadást 8-9 éveseknek tartották, amin olyan honvédelmi alapismeretekről szóló munkafüzettel is gazdagodhattak a gyerekek, amit feltehetően sokkal idősebb korosztálynak szántak.
Október 25-én a Szülői Hang csoportba kikerült Facebook bejegyzés felvetett némi kérdést az általános iskolákban zajló pályaorientációs napokkal kapcsolatban. Ebben a konkrét esetben 3. osztályos tanulóknak adtak elő a Honvédség tagjai, majd a fotókon mellékelt anyagokból vihettek magukkal haza a gyerekek harcászattal, hadászattal kapcsolatos kifestőket, illetve egy munkafüzetet, amit valószínűleg nem a 8-9 éveseknek készítettek.




A bejegyzés alatt több kommentelő is kifejezte a megdöbbenését a történtekkel kapcsolatban. Sokan kiemelték, hogy ilyen korban abszolút nem való a katonaság ilyen jellegű bemutatása a fiataloknak. A poszt készítője azonban nem volt egyedül, többen jelezték, hogy náluk is megfordultak katonák pályaorientációs nap keretén belül. Azonban ezekben az esetekben pontosan nem lehet tudni, hogy hány éves gyerekeknek adtak elő.
Kiderül az is, hogy egy másik esetben a 9-12. évfolyamos diákok részére tartottak előadást a Honvédség tagjai, ahova fegyvereket is vittek magukkal bemutatásra. Ezeket az osztályokban körbe is adták, aminek később nagy visszhangja volt az intézményben.
Nem ezek az első próbálkozások, amivel megpróbálják bevonni a Honvédséget a diákok életébe. Már egy ideje része az érettséginek és az oktatásnak a honvédelmi alapismeretek tantárgy, ám eddig nem fűződtek hozzá olyan magas pontszámok, mint az elmúlt egyetemi felvételi időszak alatt. Az új felvételi rendszerben pedig többlet pontot lehetett kapni arra, ha a diák katonai képzésen vettek részt.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Két évvel meghosszabbította a kormány azt az átmeneti lehetőséget, amely alapján bizonyos sportszakmai végzettséggel rendelkező szakemberek is taníthatnak testnevelést, ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a mindennapos testnevelést.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Augusztus 18-án újabb egyeztetést tartottak a szakképzés helyzetéről, amelyen Naderi Zsuzsanna, szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkár, valamint a minisztérium jogi és szakképzési területének képviselői is részt vettek.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.