A tanyasi gyerekek iskolabuszán spórol az önkormányzat Baján

A gyerekeknek így két kilométert kell gyalogolni a legközelebbi buszmegállóig.

  • Székács Linda

Megszünteti a tanyasi gyerekek óvodába és iskolába járó fontos buszjáratait a bajai önkormányzat, a gyerekeknek két kilométert kell gyalogolniuk a legközelebbi buszmegállóig - számolt be róla a Facebookra feltöltött videójában Kovács Csaba, a Fidesz-KDNP bajai önkormányzati képviselője.

A buszjáratot 10 évvel ezelőtt a Cigány Önkormányzat kérésére indította el Zsigó Róbert, a város akkori polgármestere, hogy így segítsék a tanyákon élő gyerekek iskolába járását és közlekedését, a buszt azonban költségcsökkentésre hivatkozva a jelenlegi önkormányzat megszünteti.

"Tulajdonképpen onnan indult a dolog, hogy én megírtam a szokásos kérelmet a polgármester asszony részére, hogy a harmadik és a negyedik körzetben lakó tanyasi gyerekek részére biztosítsák a tanyasi iskolabuszt ebben a tanévben is. A polgármester asszony szerint 17 gyerekről van szó, ami tévedés, hiszen 40-50 gyereket érint a döntés. Kaptam egy visszautasító nemleges választ, de túl későn, hogy tudjam időben értesíteni a szülőket. Az iskolában tudták meg a gyerekek, hogy úgy döntött a hivatal, nem lesz iskolabusz" - számolt be róla a baon.hu-nak Horváth Szilveszter, a Cigány Önkormányzat elnöke.

Horváth szerint a gyerekek így csak a helyi buszjárattal tudnak közlekedni, aminek a megállója két kilométerre van, ráadásul az elsősöknek és az óvodásoknak is ezzel kell járnia, amihez az eljutás télen, a mínuszokban "elfogadhatatlan."

A lap megkereste az ügyben Nyirati Klára polgármestert is, választ azonban egyelőre még nem kaptak.

 

Hozzászólások

Mi lesz az érettségizőkkel, ha sztrájkolnak a tanárok? – a köznevelési törvényről vitáztak a parlamentben

A pedagógusok sztrájkjoga, az érettségizők felkészítése és a gyermekfelügyelet is előkerült a köznevelési törvény módosításának parlamenti vitájában. A Fidesz és a KDNP szerint a változtatásoknál nagyobb garanciák kellenének a diákok és a családok védelmére, miközben a pedagógus szakszervezetek korábban éppen azért kritizálták a tervezetet, mert szerintük az továbbra is túlságosan korlátozza a pedagógusok sztrájkjogát.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu