15 évesen könyvet írt az EU-ról, 17 évesen európai díjat kapott a Milestone Intézet egyik diákja

A Milestone Intézet 17 éves diákja, Németh Marco megkapta a European Citizen Prize-t.

  • Eduline

Gratulálunk Németh Marconak, a Gymnasium Ladislava Dúbravu és a Milestone Sophomore diákjának, aki 17. születésnapján személyesen vette át a European Citizen Prize-t Dita Charanzovától, az Európai Parlament alelnökétől – írja a Facebookon a Milestone Intézet.

Hozzáteszik: a European Citizen Prize-zal az Európai Parlament célja az európai integráció erősítésében különösen kiemelkedő tevékenységet végző egyének vagy csoportok éves díjazása.

Gratulálunk Németh Marconak, a Gymnasium Ladislava Dúbravu és a Milestone Sophomore diákjának, aki 17. születésnapján...

Posted by Milestone Institute on Sunday, November 13, 2022

„Marco, Balázsy András mentoráltja, a 2021. decemberében megjelent könyvével nyerte el ezt a díjat, amit mindösszesen 15 évesen írt, “Európa dióhéjban” címmel. Az “Európa v Kocke” az Európai Unió 27 tagállamát mutatja be tömören” – írják.

Hozzászólások

Több mint kétezer egyetemi képzés nem indul el szeptemberben – a legtöbb a tanárképzésből esett ki

Bár idén is több tízezer jelentkezőt vettek fel egyetemre vagy főiskolára, a meghirdetett képzések közül több mint kétezer végül nem indul el. Összesen 2173 olyan képzés van, ahol nem hirdettek ponthatárt, vagyis az adott szakra idén nem vesznek fel hallgatókat. Az adatok alapján a nem induló képzések döntő többsége osztatlan vagy mesterképzés, a lista legnagyobb részét pedig a pedagógusképzések adják.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

A fejlődési nehézségek korai felismeréséről és a gyógypedagógiai jelenlét erősítéséről egyeztetett Kereki Judit a szakmai szervezetekkel

Egyetértés volt abban, hogy erősíteni kell a gyógypedagógusok bölcsődei jelenlétét, javítani kell a fejlesztő szolgáltatásokhoz való hozzáférést, illetve minél korábban fel kell ismerni a kisgyermekkori fejlődési nehézségeket, hogy az érintett gyerekek időben megkaphassák a szükséges fejlesztést.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?