Egyre drágábbak a buszos utak, sok osztály ezért csak egynapos kirándulást szervez

Egyre kevesebb a többnapos osztálykirándulás a költségek emelkedése miatt.

  • Eduline

„A gyengülő járványhelyzet miatt bátrabban szerveznek már osztálykirándulásokat, de amikor meghallják az árajánlatot, kissé hátrahőkölnek, és inkább a napok számában takarékoskodnak, az egynapos kirándulásokat választják. Itt nem csak a gázolaj áráról van szó, a munkaerőpiacon is mások az igények; 25-30 százalékos drágulás figyelhető meg 2019-hez képest" – mondta az Inforádiónak Dittel Gábor, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartesületének (NIT) főtitkára.

A szervezet több javaslatot is kidolgozott a kormánynak, szerintük a belföldi buszos osztálykirándulások esetében a 27 százalékos áfát 0 vagy 5 százalékra lehetne csökkenteni.

Hozzászólások

„Mondjon le a kancellár, a rektor és a többi felelős döntéshozó” – elegük lett a képzős hallgatóknak az erőszakbotrány kezelését feltáró jelentés után

Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.