"Ma meg kell mutatni, hogy mekkora a baj": Jocó bácsi is posztolt a sztrájkról

Tanárként sztrájkoljatok, engedetlenkedjetek, vagy legalább fejezzétek ki, hogy együtt vagyunk - kéri a népszerű történelemtanár a Facebookon.

  • Csik V

Ma össze kell fogni.

Ma ki kell állni.

Ma meg kell tenni mindent.

Ma szolidarítani kell.

Ma a jövő a szempont.

Ma nincs helye széthúzásnak.

Ma a tetteink tanítanak.

Ma nem lehetünk gyávák.

Ma nincs helye a gyerekekért húzzuk meg mentalitásnak.

Ma a tetteknek van helye.

Ma meg kell mutatni, hogy mekkora a baj.

És ezt mindenki érzi

- írja friss posztjában Jocó bácsi, azaz Balatoni József történelemtanár. Szerinte most kell összefognia a tanároknak, diákoknak és a szülőknek is.

Nem ő az egyetlen, aki kiáll a tanárok mellett

Az elmúlt egy hétben több szakszervezet, gimnáziumi diák, szülő vagy művész áll ki a pedagógus-érdekképviseletek mellett, így támogatva a sztrájkoló tanárokat.

A Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (TDDSZ) ma jelnetette be, hogy virtuális szolidaritási sztrájkot hirdet a sztrájkoló pedagógusok támogatására. Arra kérik a tagjaikat, a kétórás jelképes szolidaritási sztrájk idejére eső jövedelem átutalásával segítsék valamelyik pedagógusszakszervezet akcióját és az abban részt vevő tanárokat.

A mai eseményekről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt olvashatjátok el:

Miért "néma" a magyarok fele?

Érdemes-e már gyerekkorban elkezdeni a nyelvtanulást? Mire jó a „babaangol” és az „ovis német”? Milyen két tannyelvű iskolák működnek Budapesten, és milyen képzést kínálnak? Mennyibe kerül a nulláról eljutni a B2-es szintig? Ezeket a kérdéseket is megválaszoljuk a HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványában, amely a nyelvvizsga előtt állóknak is segít.

Hogy könnyebb legyen választani, összehasonlítottuk a legnépszerűbb vizsgatípusokat, megnéztük a feladatokat és az árakat, sőt még a szakmai és az online nyelvvizsgákat is. A HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványt keressétek az újságárusoknál vagy rendeljétek meg itt.
Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.