A minisztériumnál tartanak flashmobot a tanárok jövő szerdán, ott várják a "tárgyalás" eredményét

Flashmobot szervez január 12-ére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szalay utcai épülete elé.

  • Eduline

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a két pedagógus-szakszervezet közös sztrájkbizottsága január 12-én folytatja a tárgyalást a kormány képviselőjével.

Eddig gyakorlatilag semmiben sem sikerült megállapodni: még le sem zárták a tárgyalásokat a béremelés kérdéséről, amikor megjelent a jogszabály arról, hogy 2022-től mindössze tíz százalékkal emelkedik a fizetésük. A két szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, március 16-ra pedig újabb munkabeszüntetést terveznek.

A Pedagógusok Szakszervezete flashmobot szervez január 12-re a Szalay utcába, a Facebookon a PSZ budapesti szervezete azt írja, a minisztérium épülete elé várják „találkozóra” azokat, akik a helyszínen szeretnék megtudni a tárgyalások eredményét.

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.