Újabb budapesti iskolában döntöttek a kötelező maszkviselés mellett

Már a szülőket is tájékoztatták arról, hogy a Vörösmarty Mihály Ének-Zenei Nyelvi Általános Iskolában és Gimnáziumban kötelező lesz maszkot viselni.

  • Bezzeg Hanna

Korábban írtunk arról, hogy az egyik pécsi iskolában csütörtök reggel óta kötelező a maszkhasználat – az intézményben ugyanis két pedagógus és egy osztály került karanténba.

A pécsi iskola után most Pestszentlőrincen is úgy döntöttek, hogy kötelező lesz maszkot viselni. A Vörösmarty Mihály Ének-Zenei Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium már a szülőket is tájékoztatta arról, hogy jövő hétfőtől az iskola közösségi tereiben – így az aulában, a folyosókon és a mosdókban – kötelező lesz a maszk viselése, míg a tantermekben „erősen ajánlott” – írja a Magyar Hang.

A kormány egyelőre nem tervez digitális oktatást, azt szeretnék, ha „az iskolák is működnének”. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter ugyanakkor hozzátette, ha a járványügyi helyzet romlik, a kormánynak van lehetősége elrendelni az újabb digitális átállást központilag, hogy ne kelljen egyéni intézkedéseket megfogalmazni.

 

 

Hozzászólások

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?

Egy helyen a legnépszerűbb szakokon húzott ponthatárok

A legtöbb jelentkezőt ezúttal is a gazdasági, az orvosi, a társadalomtudományi és a jogi képzések vonzották. A Felvi adatai alapján nappali, államilag finanszírozott képzésre első helyen a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, az általános orvos, a pszichológia, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat jelölték meg.