Németországban már most azt vizsgálják, hogy szeptemberben kinyithantak-e az iskolák

A koronavírus delta mutánsa miatt tanakodnak, hiszen ez jóval fertőzőbb a 12 éven aluliak körében, mint a korábbi variánsok. Az oltás pedig még nincs engedélyezve ebben a korosztályban.

  • Eduline

"A delta vírus nem veszélyesebb a gyerekekre, mint a korábbi Covid–19-mutánsok" - ezt mutatja egy friss tanulmány, amelyről a hvg.hu számolt be.

Jakob Armann kutatóorvos és társai 1500 iskolás vizsgálata után vontál le ezt a következtetést. "Ezt tanúsítják a brit adatok is, pedig Nagy-Britanniában jóval inkább előrehaladottabb a fertőzés terjedése, mint Németországban" - tette hozzá a doktor.

A kutatóorvos szerint továbbra is ritka, hogy a gyerekek megkapják a koronavírus-fertőzést. Pontosabban szólva elsősorban a rizikócsoportokat fenyegeti a fertőzés éppúgy, mint a felnőttek esetében. Éppen ezért úgy vélik, az iskolák bezárása sokkal nagyobb veszélyt jelent a társadalom normális működésére, mint amekkora problémát jelenthet a delta vírus megjelenése az oktatási intézményekben.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Megfélemlítés, lekezelés, tömeges bukások: évek óta nyilvánvalóak a problémák az ELTE ÁJK polgári jogi záróvizsgáján

Néhány mondat után bukás, pluszban három tétel, ha valaki kimegy a mosdóba, flegma kérdések és gúnyolódás a hallgatókkal - ilyen és ehhez hasonló esetek történtek idén és az elmúlt években az ELTE ÁJK polgári jogi záróvizsgáján két tanárnál. A végzős diákok csoportja kezdeményezte, hogy az egyetemi vezetés foglalkozzon a panaszokkal. A dékán szerint a polgári jogi záróvizsga nehéz, de arra nyitott, hogy HÖK-delegáltak megfigyelőként részt vegyenek rajta.