A tankerület nem fizet, nem lesz zeneiskola Erzsébetvárosban

Mégsem költözik a zeneiskola abba a Damjanich utcai épületbe, amiről korábban a FreeSZFE Egyesület mondott le miattuk.

  • Csik Veronika

Nyár elején úgy tűnt, hosszú hónapok után lezárul a Damjanich utca 4. ügye, az épület bérleti jogát egy pályázaton a Molnár Antal Zeneiskola nyerte - közölte akkor Erzsébetváros. Az épületről egyébként korábban a FreeSZFE Egyesület mondott le az iskola javára.

Az erzsébetvárosi önkormányzat viszont nemrég azt írta a Facebookon, hogy bár az eredményhirdetés után mindent megtettek azért, hogy a bérleti szerződés létrejöjjön, és a zeneiskola beköltözhessen, ez úgy néz ki, mégsem lesz így. Pedig még a tankerület korábbi, több tízmillió forintos tartozására is részletfizetési kedvezményt adtak és a szerződéskötés határidejét is többször módosították - sorolták.

A tankerület június 17-i levelében arról tájékoztatta az önkormányzatot, hogy a pályázatukban vállaltak ellenére nem szeretnének bérleti díjat fizetni. "A tankerület ezzel a lépésével megakadályozta, hogy a Molnár Antal Zeneiskola beköltözhessen az épületbe, hiszen pályázatával félrevezette az önkormányzatot" - áll a közleményben. Az önkormányzat a pályázat második helyezettjével egyeztet.

Az ügy előzménye, hogy idén februárban Niedermüller Péter, a kerület polgármestere átadta az épületet a FreeSZFE Egyesületnek, egy pályázat után, ahol ők voltak az egyedüli pályázók. A zeneiskola akkor megdöbbenésének adott hangot az ügy kapcsán, mert úgy tudták, ők költözhetnek majd az épületbe, az önkormányzat azonban azt mondta, nem született ilyen. A hír után nem sokkal az egyesület visszaadta az épület kulcsát, most azonban mégsem költözik az iskola.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.