Már Ausztriában is tervezik az iskolák újranyitását

De előtte még újabb szigorú zárlat jön karácsony után.

  • Eduline/MTI

December 26-ától újra életbe lép az egésznapos kijárási korlátozás, és bezárnak a boltok. A közeli érintkezést igénylő szolgáltatók - például fodrászok, kozmetikusok - sem fogadhatnak vendégeket. A teljes zárlat január 18-áig tart, és az általános nyitást tömeges szűrés előzi majd meg, akik pedig ennek nem vetik alá magukat, azoknak még egy héttel tovább, január 24-éig tart a szigorú zárlat.

Ez azt jelenti, hogy az iskolák is távoktatásban kezdik az új évet, ugyanakkor január 18-án várhatóan a diákok is visszaülhetnek az iskolapadokba.

Mire számíthatnak a diákok itthon?

Magyarországon is hasonlóan terveznek az oktatási intézményekkel. A középiskolások bár 2021. január első hetében még online tanulnak majd, de 11-én - a vészhelyzet lejártával - indul a jelenléti oktatás - mondta el Maruzsa Zoltán az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján. Januárban újraindul a fertőtlenítés is, marad a belépés előtti lázmérés és a tanárok tesztelését is folytatni fogják.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

 

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.