"Tizenkét kilométert gyalogolnak reggelente az iskoláig" - kerékpárt kapnak a brazil diákok

A brazil kormány kerékpárokat oszt a hatalmas kiterjedésű ország kistelepülésein élő, hátrányos helyzetű gyermekek részére, hogy eljussanak az iskolába.

  • Eduline

Dilma Rousseff államfő is részt vett csütörtökön azon az ünnepségen, amelyen az első 30 ezer kerékpárt átadták 24 községnek a legszegényebb iskolások részére. Az év végéig több mint 100 ezer kerékpárt és védősisakot osztanak ki 300 falu iskolásai között.

100 ezer kerékpárt és bukósisakot osztanak szét a diákok között
gg

Fernando Haddad oktatási miniszter elmondta, hogy az Út az iskolába elnevezésű program 2007-ben indult iskolabuszok működtetésével a legeldugottabb településeken. Azután hajókat vásároltak, mert az országban sok elszigetelt térséget csak vízi úton lehet megközelíteni, most pedig a kerékpárokon a sor.

 

A kerékpárosztó programot egy tanulmány előzte meg, amely feltárta, hogy „sok brazíliai gyermek 2-12 kilométert is gyalogol, hogy elérje az iskolát vagy a legközelebbi tömegközlekedési lehetőséget” – áll az oktatási tárca közleményében.

MTI 

 

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.