A szegedi, a pécsi, a debreceni, a Miskolci Egyetem, illetve az ELTE közti megállapodás szerint az aláíró intézményekben végzett BA szakos hallgatók oklevelét az intézmények kreditelismertetési eljárás nélkül elfogadják, kölcsönösen elismerik az egymás egyetemén alapszakon teljesített 50 kredites képzéseket. "Ez a megállapodás megkönnyíti a hallgatók számára az egyetemek közötti átjárhatóságot" - mondta Dezső, majd hozzátette: az egyetemek közti megállapodás kezdete a közös mesterfelvételi keretrendszer kialakítása volt, további terve az egyetemeknek, hogy közös írásbeli felvételit dolgoz ki a bölcsészettudományi mesterfelvételik tekintetében.
A megállapodást a Debreceni Egyetem részéről Maticsák Sándor dékánhelyettes, Szegedről Csernus Sándor, Pécsről Fischer Ferenc, Miskolcról Fazekas Csaba, az ELTE-ről pedig Dezső Tamás dékán írta alá.
(
www.edupress.hu)