Tíz dolog, amit mindenki megtanul a gólyatáborban

Néhány nap, és országszerte megkezdődnek a gólyatáborok - mit tanulhattok meg az első nagy egyetemi/főiskolai bulin?

  • Eduline

Rájöttök, hogy képesek vagytok három-négy napig

folyamatosan bulizni

Aztán persze arra is ráébredtek, hogy ez egyelőre csak szülői segítséggel megy (a gólyatábor után két napig ki sem keltek az ágyból, ők viszont folyamatosan ellátnak ennivalóval)

Kiderül, hogy akár két perc alatt is képesek vagytok egész életre szóló barátságokat kötni

Aztán az is, hogy egy évek óta tartó középiskolai barátság is képes széthullani néhány hónap alatt

Wikipedia

Eljön az a perc, amikor nem érzitek kínosnak, hogy két kifeszített madzag között rákjárásban kell végigmásznotok - csak azért, hogy a csapatotok nyerjen egy kör sört

Aztán az sem veri ki a biztosítékot, hogy kétszáz elsőévessel együtt elő kell adni az aktuális "gólyatáncot" - persze a legbugyutább nyári slágerre

Ráébredtek, hogy - 460-as ponthatár ide vagy oda - nem csupa okostojással kell eltöltenetek a következő három/négy/öt évet

Kiderül, hogy egy csomó olyan tantárgyatok lesz, aminek az égvilágon semmi köze nincs a szakhoz

Rájöttök, hogy az emberek sokfélék. Aztán meg arra, hogy az ország túlsó felén élő csoporttársatok pont olyan, mint ti

Ráébredtek, hogy hihetetlen mennyiségű sört bírtok lehajtani, és hogy hajnal hatig képesek vagytok bulizni

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A 27 nyelvvizsgát szerzett Gaál Ottó szerint „azért nem tanulnak meg tíz év alatt beszélni a gyerekek az iskolában, mert nem jutnak szóhoz”

Bár a diákok az érettségiig akár 1200-1800 nyelvórán is részt vesznek, sokan mégsem jutnak el biztos nyelvtudásig vagy egy középfokú nyelvvizsgáig. Gaál Ottó szerint ennek egyik oka, hogy a tanulók alig szólalnak meg az órákon. A kreatív nyelvtanulás módszerének kidolgozója úgy véli, egy jól begyakorolt, ezer szóból álló aktív szókinccsel le lehet nyűgözni a nyelvvizsgabizottságot, miközben a középiskolai nyelvkönyvek felét egyszerűen ki lehetne hagyni.

A gyerek nem vezethet autót – Hogyan válik a szabadság valódi felelősséggé az iskolában?

A magyar közélet egyik visszatérő problémája, hogy a vitákban hajlamosak vagyunk a másik oldalt nem egyszerűen ellenfélnek, hanem ellenségnek tekinteni. Ez a gondolkodásmód lassan átitatja az oktatásról, a közéletről és a közintézményekről szóló beszélgetéseket is. Pedig a demokrácia lényege éppen az, hogy az egyet nem értés nem zárja ki az együttműködést. A magyar társadalom polgárosodása történelmi léptékben még mindig folyamatban van. A szabadság, az autonómia és a felelősség viszonya sokszor nem stabil kulturális tapasztalat, hanem tanulási folyamat. Ez az oktatásban különösen jól látszik.