Érettségi 2026: ezek a pontozási és osztályozási szabályok
Hány százaléktól van meg a kettes vagy az ötös? Hány pontot lehet elérni a közép- vagy az emelt szintű szóbelin? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Két lyoni egyetem vezetősége e-mailben kérte az egyetemistákat és az intézmény dolgozóit, hogy "kíséret nélkül ne...
Két lyoni egyetem vezetősége e-mailben kérte az egyetemistákat és az intézmény dolgozóit, hogy "kíséret nélkül ne közlekedjenek" az utcán, miután október óta öt szexuális támadást és nemi erőszakot hajtottak végre diáklányok sérelmére az egyetemek környékén - adta hírül a France 2 francia közszolgálati televízió.
"A legnagyobb óvatosságra" kérte a franciaországi Lyon 1 és Lyon 3 egyetem elnöke a két intézményben tanuló több mint 30 ezer diákot. A személyesen mindenkinek elküldött e-mailben azt tanácsolják, hogy egyedül senki ne menjen ki az utcára, és maradjon óvatos a város VIII. kerületében, azaz az egyetemek környékén, az ott elkövetett szexuális bűncselekmények miatt. Az egyetemek vezetősége az ügyben indított rendőrségi eljárásra hivatkozva figyelmeztette a diákokat, s nyomatékosan arra kérte őket, hogy "mindannyiunk érdekében mindenki tartsa be ezt az egyszerű előírást".
A France 2 híradója szerint a rendőrség feltételezi, hogy mind az öt esetben ugyanaz a férfi volt a tettes. A bűncselekményeket 2012 október és 2013 január között ugyanazon a környéken, az esti órákban követték el. A tanúvallomások alapján a tettes egy fiatal férfi, aki a támadások során álarcot viselt, és késsel fenyegette meg az áldozatait.
A tudósítás szerint a rendőrség nem vette jó néven, hogy az egyetemek vezetősége által szétküldött e-mail miatt nyilvánossá vált az ügy, amely eddig csak szóbeszéd útján terjedt a diákok között. A nyilvánosság ugyanis hátráltathatja a nyomozókat a tettes megtalálásában.
Hány százaléktól van meg a kettes vagy az ötös? Hány pontot lehet elérni a közép- vagy az emelt szintű szóbelin? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Történelemből minden ötödik diák az általános iskola végén legfeljebb csak a második képességszinten áll a hétből – derült ki a 2025-ös kompetenciamérés adataiból.
A nyolcadikosok mintegy 22 százaléka legfeljebb csak a legalapvetőbb matematikai fogalmakat ismeri és a hét képességszintből jobb esetben csak a második szinten áll - derült ki a 2025-ös kompetenciamérés eredményéből.
Még a választások előtt tárgyal a kormány a szakszervezettel a NOKS-és egyéb dolgozók fizetésemeléséről.
@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu
Már nem túl sok időtök maradt hátra a májusi írásbeli érettségikig.
Több hiba is kiderült a 2024-es kiadású új függvénytáblázat matematikai részében. Az Oktatási Hivatal ezt elismerte és lehetővé tette, hogy a javított oldalakat a diákok kinyomtassák és akár be is ragasszák a könyvükbe.
Az utóbbi időben több jelzés is érkezett a Pedagógusok Szakszervezetének jogsegélyszolgálatához arról, hogy egyes intézményekben a nyugdíjkorhatárt elérő vagy azt hamarosan betöltő pedagógusok munkaviszonyát közös megegyezéssel próbálják megszüntetni.