Meg sem tudtok szólalni közönség előtt? Csupán ennyi a teendő

Ha nincs saját kutyátok, a szomszédénak is szónokolhattok.

  • Eduline

Egy amerikai egyetemen kutyák előtt beszélnek a félénk diákok, így győzik le a szorongást, amit a közönség előtti megszólalás kényszere okoz.

A kutyaközönség állítólag magabiztosságot ad, csökkenti a várnyomást, így az illető nagyobb önbizalommal lép maj ki emberek elé is.

Nézzen furán a szomszéd, ha azt látja, hogy a kutyájához beszélsz a kerítésen keresztül, simán megéri, ha szuper előadást tartasz másnap az órádon.

 

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu