Durvul a török tisztogatás, 1500 dékánt függesztett fel Erdogan

A tanultabb rétegeket és az oktatás szereplőit is elérte a sikertelen törökországi puccskísérletet követő tisztogatás. Erdogan elnök gyakorlatilag minden feltételezett ellenzéki félreállít.

  • eduline/mti
AFP / Aris Messinis

A pedagógusok is megszenvedik a tisztogatást: a török oktatási minisztérium 15 200 dolgozóját függesztette fel a sikertelen puccskísérlettel összefüggésben. A török felsőoktatási tanács 1577 dékánt menesztett. Állami és magánegyetemek is érintettek az elnök által elrendelt tisztogatásban, a török oktatási minisztérium bevonta 21 ezer, magánintézményeknél dolgozó tanár engedélyét is. A szociális és családügyi minisztériumból csaknem négyszáz dolgozót bocsátottak el.

Az egyetemeken való tisztogatás azért sem lehet véletlen, mert 2013-2014-es Taksim téri kormányellenes tüntetéssorozatban egyetemisták tömegei álltak a tiltakozás mellé. A tanultabb társadalmi csoportokban Erdogannak több ellenzője akad, mint más rétegekből.

Az erőszak tönkretette a katasztrófa szélére sodródott venezuelai iskolákat

Az ország gazdasága megroppant és a polgárháború szélére sodródott. A venezuelai iskolákból már a tanárok is elmennek, mert az állam nem képes kifizetni őket, de sokakat megöltek a zavargások során. Az iskolák szörnyű állapotban vannak.

Recep Tayyip Erdogan szerint Isten ajándéka a múlt heti katonai puccskísérlet. Ahhoz minden esetre nem férhet kétség, hogy minden ellenzékit félreállíthat a puccs elhárítása ürügyén, akár szerepet vállaltak a puccsban, akár nem.

Az elnök hívei is felbátorodtak, kedd este ezren demonstráltak Erdogan mellett, egyben halálbüntetést kértek a puccskísérlet felelőseire.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Érettségi 2026: egy kisebb vagyonba is kerülhet a felkészülés, ha valaki magántanárhoz jár

Egy érettségire felkészítő matekóra ára magántanárnál 4–8 ezer forint között mozog, de annak, aki emelt bioszra készül, még inkább a zsebébe kell nyúlnia, hiszen egy 90 perces alkalomért akár 13 ezer forintot is elkérhetnek. Megkérdeztünk érettségi előtt álló diákokat, hogyan készülnek az iskolán kívül a májusi vizsgákra.