CEU-rektor: Budapesten maradunk, sosem zárunk be

Már többször megígérte Michael Ignatieff, hogy törvénymódosítás ide vagy oda, maradnak Budapesten. Most ismét erről ír, méghozzá elég magabiztosan.

  • Eduline
Reviczky Zsolt

Valamit tudhat a CEU-rektor, mert miután nemrég végigturnézta Washingtont, elég magabiztosan ír az egyetem további zavartalan működéséről a kollégáinak.

A hvg.hu által megszerzett belső levélben Ignatieff azt írja:

Hadd nyugtassalak meg benneteket: ez az egyetem soha nem fog bezárni. Továbbra is eltökéltek vagyunk: Budapesten maradunk, ez az otthonunk. Ez az egyetlen célunk. Ezt a célt türelemmel, kitartással és nyugodtan fogjuk elérni, a kormánnyal folytatott párbeszéd, és a budapestiek, szomszédaink, barátaink támogatása révén, inspiráló példát mutatva kollégáinknak a világ más egyetemein.

Az egyetem maradása mellett az Egyesült Államok kormánya is kiállt.

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.