Amerikai megbízottak érkeznek Budapestre a CEU-ügy miatt

A washingtoni külügy embereket küld Budapestre a rektor szerint.

  • Eduline
Reviczky Zsolt

Megbízottakat küld Magyarországra jövő héten az amerikai külügyminisztérium a CEU körül kialakult helyzet miatt - erről a raktor, Michael Ignatieff beszélt egy külföldi lapban, az említett részt a hvg.hu szúrta ki.

A cikkből az derül ki, hogy Ignatieff úgy tudja, embereket küld Washington, kifejezetten a CEU-ügy miatt. Az nem derül ki, hogy kik ők és kirvel tárgyalnak majd.

A rektor - aki nemrég Washingtonban egyeztetett - elmondta, az amerikai kormány kiáll az egyetem mellett, ami hatással van az európai vezetők véleményére is.

 

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.