A Nyíregyházi Főiskolán bíznak abban, hogy nem veszítik el az önállóságukat

A Nyíregyházi Főiskola szenátusa bízik abban, hogy megmaradhat az intézmény önállósága - közölte a főiskola rektora...

  • Eduline
Túry Gergely

A Nyíregyházi Főiskola szenátusa bízik abban, hogy megmaradhat az intézmény önállósága - közölte a főiskola rektora szerdán a szabolcsi megyeszékhelyen tartott sajtótájékoztatón. Jánosi Zoltán elmondta: legutóbbi, októberi információjuk szerint a Debrecen Egyetemmel való integráció gondolata "távolabbra került".

A két felsőoktatási intézmény integrációja a minisztérium által tervezett pólusegyetemek kapcsán vetődött fel még tavasszal. A rektor beszélt arról is, hogy a főiskola az oktatók tudományos fokozatai alapján összeállított hazai intézményi rangsorban holtversenyben a második legjobb. A műszaki mérnöki, valamint az informatikai képzésben pedig az első főiskola, csak egyetemek tudják megelőzni.

Hozzászólások

Középiskolai felvételi: hány ponttól esélyes, hogy behívják szóbelizni a hatodikosokat egy budapesti elitgimibe?

2025-ben alsó hangon legalább 73-76 pontos központi írásbelire volt szükség ahhoz, hogy valaki elmehessen egy fővárosi topgimnázium szóbelijére hatodikban. Az eddig közzétett adatokból látszik, hogy a hatodikosok átlagpontszáma magasabb lett matekból és magyarból, így könnyen előfordulhat, hogy idén még magasabbak lesznek a szóbeli behívási ponthatárok.

„Az számít erénynek, ha valaki vállalja az egyéniségét és a saját látásmódját” - interjú a MOME megbízott rektorával

Nem titok, hogy bizonyos művészeti pályákon a megélhetés komoly kihívást jelenthet. Ugyanakkor a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen megszerezhető tudás iránt egyre nagyobb az igény, hiszen a körülöttünk lévő világ minden részlete a tudatos tervezés és a vizuális gondolkodás eredménye. A művészeti képzésekről Kovács Csaba megbízott rektorral beszélgettünk. Az interjú a HVG Diploma 2026 különszámában jelent meg.