Továbbra is a világ legjobb 200 üzleti egyeteme között van a Corvinus

Egyedüli magyar intézményként került be másodjára is a Quacquarelli Symonds rangsorába.

  • Székács Linda

Európában az 54., világviszonylatban a 151.-200. helyre sorolta a Budapesti Corvinus Egyetemet a QS szeptember 17-én publikált rangsora, amely összesen 389 nappali tagozatos (full-time) MBA-képzést minősített világszerte - közölte a Corvinus Egyetem.

A helyezésekért az egyetem szerint olyan felsőoktatási intézmények versenghetnek, amik megszerezték a három mérvadó nemzetközi akkreditáció valamelyikét (AACSB, AMBA, EFMD), vagy

  • legalább háromcsillagos QS-minősítést szerzett,
  • teljes munkaidőben, zömében jelenléti oktatással tanítanak,
  • átlagosan legalább 20 diák vesz részt a programjukban.

A minősítéshez öt fő szempontot vettek figyelembe, ezek a

  • a munkaerőpiaci elhelyezkedési lehetőségek,
  • vállalkozói aktivitás
  • a végzett hallgatók pályakövetési eredményei,
  • a képzés megtérülési (ár-érték) aránya,
  • az egyetem szakmai-tudományos vezető szerepe és a sokféleség érvényesülése.

Mindezek alapján a Corvinus egyedüli magyar intézményként szerepel idén is a rangsorban, megőrizve a tavalyi pozícióját.

A világrangsor első négy helyét egyébként amerikai egyetemek foglalják el; a Pennsylvaniai Egyetem, a Harvard, az MIT és a Stanford.

A QS Európából 102 intézményt minősített, közülük a legjobb az HEC Paris, amely globálisan az ötödik helyet szerezte meg.

 

Hozzászólások

Több mint kétezer egyetemi képzés nem indul el szeptemberben – a legtöbb a tanárképzésből esett ki

Bár idén is több tízezer jelentkezőt vettek fel egyetemre vagy főiskolára, a meghirdetett képzések közül több mint kétezer végül nem indul el. Összesen 2173 olyan képzés van, ahol nem hirdettek ponthatárt, vagyis az adott szakra idén nem vesznek fel hallgatókat. Az adatok alapján a nem induló képzések döntő többsége osztatlan vagy mesterképzés, a lista legnagyobb részét pedig a pedagógusképzések adják.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

A fejlődési nehézségek korai felismeréséről és a gyógypedagógiai jelenlét erősítéséről egyeztetett Kereki Judit a szakmai szervezetekkel

Egyetértés volt abban, hogy erősíteni kell a gyógypedagógusok bölcsődei jelenlétét, javítani kell a fejlesztő szolgáltatásokhoz való hozzáférést, illetve minél korábban fel kell ismerni a kisgyermekkori fejlődési nehézségeket, hogy az érintett gyerekek időben megkaphassák a szükséges fejlesztést.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?