Fudan Egyetem még sehol, de nehéz lesz megszabadulni a közpénznyelő alapítványtól

Azt már egy ideje tudni, hogy a kormányzat egyelőre lefújta a Fudan Hungary Egyetem beruházását, de a nem létező egyetem alapítványa továbbra is velünk marad.

  • Eduline

Az eddig egy nem létező egyetem fenntartójaként a projekthez kapcsolódó alapítvány sok közpénzt nyelt már el, viszont most végleg feleslegessé vált. Megszüntethetnék, de kiderülhet, hogy ez nem is olyan egyszerű - írja a hvg360.

2021 augusztusában alapított Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány a lap szerint az egyetemfenntartó alapítványok állatorvosi lova volt, hiszen egy nem létező egyetem fenntartójaként égette a közpénzt, a projekt leállásával be is dőlhet. A megszüntetésnek azonban bonyolult jogi folyamata és nehézségei lehetnek.

A projekt leállításának hivatalos indoka, a “beruházási stop”, de arról, hogy pontosan hogyan lehetne felszámolni az alapítványt, a hvg360 cikkében olvashattok.

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.