Akár százezer forintos "rezsipénzt" is kaphatnak az ELTE-s dolgozók

Így kompenzálnák a dolgozók megnövekedő rezsiköltségeit.

  • Székács Linda

"Rezsipénzt" osztanának ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem dolgozói között - tudta meg az Eduline.

Úgy tudjuk, az egyetem körülbelül 100 ezer forintos összeggel támogatná a dolgozóit, a juttatásban nemcsak az oktatók, hanem más alkalmazottak, például a technikai dolgozók is részesülnének.

Értesülésünket az ELTE kommunikációs osztálya is megerősítette, hozzátéve, hogy az ügyintézés még tart. A "rezsipénz" ötlete elsősorban amiatt került elő, mert az épületek egy része decemberben bezár, emiatt azonban a dolgozóik is hazakényszerülnek. Az egyetem ezzel az egyszeri, extra juttatással kompenzálná a megnövekedett költségeket.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyébként nem az egyetlen intézmény, ahol ilyen juttatással segítenék a dolgozókat. Korábban már az Eduline is megírta, hogy a napokban a Magyarországi Evangélikus Egyház is bejelentette, hogy a fűtési időszak elején bruttó 180 ezer forintos, egyszeri extra juttatással segítik az evangélikus nevelési-oktatási intézményekben dolgozó munkatársait, ezzel is kifejezve hálájukat az "áldozatos, elhivatott" munkájukért.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.