Túl drágák lettek az ajánlatok, lefújta ingatlanos közbeszerzését a Pázmány

Eredménytelen lett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem „Bródy projekt” kivitelezésére kiírt közbeszerzése.

  • Eduline

A probléma az volt, hogy a legolcsóbb ajánlat is két és félszer több volt a rendelkezésre álló összegnél - derült ki a Napi.hu cikkéből.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem szerint a rendelkezésükre álló összeg nem elég a szerződés megkötéséhez, még a legkedvezőbb ajánlattal sem, mivel az egyetemnek csaknem 11 milliárd forintja van a projektre, az ajánlatok pedig nettó 25–27 milliárd forint között mozognak - írja az oldal.

Ez a projekt, nem az a projekt

A most lefújt projekt keretében két épületet újítanának fel a Bródy Sándor és a Szentkirályi utcában. Azonban egy nagyobb projekt is fut az egyetemen.

"A közbeszerzés forráshiány miatt eredménytelen lett" - tette közzé az egyetem a közbeszerzési értesítőben. "Mindennek nincs köze az állami forrásból megvalósítani tervezett Pázmány Campus projekthez, amely az ütemezésnek megfelelően halad, és jelenleg a tervezési szakaszban van" - egészítették ki.

Az új campus 2026 tavaszára épülhet fel a Pollack Mihály tér, a Szentkirályi utca, a Múzeum utca és a Bródy Sándor utca által határolt városnegyedben. Az épületeket 4000 hallgató és 500 oktató használja majd, a területen - amely nyitott lesz - helyet kap egy 200 férőhelyes kollégium is.

Amíg az új campus megépül, úgy tudni a Pázmány Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának összes képzése ősztől a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) területén található Danubianum épületébe költözik.

Hozzászólások
@eduline.hu Megkérdeztük a diákokat az Educatio Kiállításon, hogy mire használják a ChatGPT-t a tanulásban. Van, aki még a dolgozatíráshoz is segítségül hívja📚 #chatgpt #tanulas #gimi #educatiokiállítás #Nublê ♬ Funk it up - Official Sound Studio