200 ezer forintos segélyt kapnak a Ráday Kollégium lakói

33 millió forint gyűlt össze a leégett Ráday Kollégium lakóinak, az összeget teljes egészében kiutalják az egyetemistáknak, a 165 hallgató egységesen 200 ezer forint segélyt kap.

  • Eduline

A múlt szerdán leégett Ráday Kollégium lakói visszakaoják a teljes januári kollégiumi díjat, valamint a beköltözéskor letett kaució összegét. A Károli Gáspár Református Egyetemen tanuló ösztöndíjas diákok további 50 ezer forintot kapnak, a hallgatói önkormányzat ugyanis úgy döntött, hogy a megmaradt szociális támogatásokat a tűzkárosult kollégistáknak adják – írja a reformatus.hu.

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra kérte a többi egyetemet, – ahol rádays kollégisták tanulnak – hogy hozzájuk hasonlóan szintén támogassák diákjaikat a saját szociális alapjukból. A tűzvészben elhunyt férfi családjának támogatására még mindig gyűjtenek.

Felújítani nem lehet, újjá kell építeni a kiégett kollégiumot

Már 29 millió forint gyűlt össze a múlt héten kiégett Ráday utcai kollégium lakóinak megsegítésére.

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.