Péntek estig hatmillió forintot gyűjtöttek össze a kigyulladt kollégium lakóinak

Több mint 450 férőhelyet ajánlottak fel a leégett Ráday Kollégium lakóinak.

  • Eduline

A felajánlott szállások fele rövidtávú, a másik része akár a tanév végéig biztosíthatja a diákok lakhatását – írja a Népszava a Magyar Református Egyház közleménye alapján. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem 40, az ELTE 50, a Szent István Egyetem 26 helyet, egy magánkézben lévő hotel pedig 60 férőhelyet kínált a diákoknak.

A Ráday Kollégium 165 diákja közül 32 jelezte, hogy önállóan megoldja a lakhatását, így 133 hallgató elhelyezéséről kell az egyetemnek gondoskodnia, közülük 42-en a teológián tanulnak. A tűzben használhatatlanná váltak a professzorok szolgálati lakásai is, így több oktatónak és családjának kell lakást találni. A Dunamelléki Református Egyházkerület már tárgyal a bajba jutottak elhelyezéséről.

A pénteki bankzárásig a Károli-egyetem bankszámlaszámára 6 millió forint érkezett a diákok megsegítésére. A legnagyobb összeg, egymillió forint a sárospataki teológiáról érkezett, de volt több olyan magánszemély is, aki a teljes fizetését átutalta, hogy segítsen. Számos református gyülekezet felajánlotta a vasárnapi perselypénzét a diákoknak, illetve a tűzvészben elhunyt Farkas Zoltán családjának megsegítésére – erre a célra külön gyűjtést is indítottak, a bankszámlaszámot itt találjátok.

Több egyetemen gyűjtenek ruhákat és cipőket a kigyulladt kollégium lakóinak

Több egyetemen gyűjtenek meleg ruhadarabokat és cipőket a Ráday Kollégium lakóinak, akiknek személyes tárgyai, ruhadarabjai odavesztek a szerda esti tűzesetben.

Hozzászólások

145 újonnan engedélyezett tankönyv kerül a kínálatba, augusztus végétől rendelhetnek belőlük az iskolák

Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.