Tovább öregszik a tanári kar: minden második pedagógus 50 év feletti a 2025/2026-os tanévben
100 pedagógusból jobb esetben 7-8 fő 30 év alatti. A legjobb helyzetben az óvodák, a legrosszabbak pedig a középiskolák vannak.
Európa egyik legrégebbi német nyelvű intézményében, a Bécsi Egyetemen még a szerb felsőoktatási intézményeknél is olcsóbban lehet diplomát szerezni - írja az Edupress.

Az Európai Unión kívülről érkező, külföldi diákok számára a Bécsi Egyetem képzései évente 700 euróba kerülnek, míg az uniós állampolgárok - így a magyarok is - ingyen szerezhetnek diplomát az intézményben. Összehasonlításképpen: a Belgrádi Egyetem filológia karán folytatott tanulmányokért évi 119 ezer dinárt, vagyis 6 ezer eurót kérnek el a külföldi hallgatóktól. Diákok százai döntöttek úgy tavaly, hogy Ausztriában tanulnak tovább - összefoglalónkat itt olvashatjátok el.
A jelenleg 93 ezer hallgatóval működő Bécsi Egyetemre a felvétel szinte egyetlen feltétele a német nyelv legalább középfokú ismerete. Az 1365-ben alapított állami felsőoktatási intézménybe felvett hallgatóknak a szállás és az étkeztetés költségeit maguknak kell biztosítani - viszont számos ösztöndíjra lehet pályázni.
100 pedagógusból jobb esetben 7-8 fő 30 év alatti. A legjobb helyzetben az óvodák, a legrosszabbak pedig a középiskolák vannak.
A magyar felsőoktatásban részt vevő hallgatók több mint 40 százaléka küzd depresszióra utaló tünetekkel, a tinédzserek közel fele pedig folyamatosan online éli az életét.
A nyári szünet sok családnak nemcsak pihenést, hanem komoly anyagi terhet is jelenthet. Azoknál a gyerekeknél pedig, akik év közben az iskolában vagy az óvodában jutnak rendszeres meleg ételhez, a vakáció alatt különösen fontos a szünidei gyermekétkeztetés.
Különdíjakat és rangos helyezést is szereztek a magyar középiskolások az egyik legrangosabb nemzetközi tudományos versenyen, az amerikai ISEF innovációs világbajnokságon.
Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.
A jogi, közgazdasági, műszaki-informatikai és társadalomtudományi végzettségű szakemberek dominálnak a TISZA-kormány frissen kinevezett államtitkárai között – derül ki Magyar Péter bejegyzéséből, amelyben a ma kinevezett 55 államtitkár szakmai hátterét ismertette.
Teljes a csapat. Lannert Judit bejelentette az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium eddig hiányzó közoktatási államtitkárát is. A területet Kókayné Lányi Marietta vezeti majd, a közoktatási tartalomfejlesztésért felelős miniszteri biztos pedig Csapodi Csaba lesz.