Diákjai előtt lett öngyilkos egy egyetemi tanár

A 71 éves professzor múlt szerdán, előadás közben vetette le magát a philadelphiai Chesnut Hall College egyik épületének második emeletéről.

  • Eduline
Rudolf Alexandrov a rendőrség szerint körülbelül nyolc-tíz métert zuhant, és azonnal életét vesztette – írja a Huffington Post.

Robert Zaffino nyomozó szerint köztudott volt, hogy a 71 éves oktató több éve depresszióban szenvedett, és sokat foglalkozott az öngyilkosság gondolatával. Alexandrov egyik előadásáról ment ki pár percre, visszatért a terembe, majd felordított, és átvetette magát a második emeleti korláton.

A philadelphiai Chesnut Hill College - nem tett jót a hírnevének a professzor öngyilkossága
Wikipedia

A koedukált, római katolikus Chesnut Hill College rektora nem rendelt el rendkívüli tanítási szünetet, de a hallgatók és az oktatók bármikor kérhetnek segítséget a szakemberektől, hogy feldolgozzák a történteket.

eduline

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.