Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
A felsőoktatás műszaki szakirányán tanuló, korábban Szombathelyen élő diákoknak rendeztek állásbörzét szombaton a szombathelyi városházán; a település ipari parkjában működő nagyobb cégek képviselői is bemutatták álláskínálatukat.
"Számunkra is kellemes meglepetés, hogy ilyen nagy az érdeklődés, több száz volt szombathelyi diák fogadta el a meghívásunkat" - mondta Molnár Miklós (Fidesz-KDNP), Szombathely alpolgármestere.
Hozzátette: Szombathely rendkívül nehéz anyagi helyzetben van, az egyetlen kitörési pont, ha a helyi gazdaság fejlődéséből pótlólagos bevételre tud szert tenni a város.
A városvezetés szoros kapcsolatot épít ki a helyi cégekkel, hiszen látható, hogy a következő években a fejlesztési igényekhez legalább 2500 emberre van szüksége az öt legnagyobb foglalkoztatónak a városban - mondta.
Molnár Miklós szólt arról is, hogy néhány hete az általános iskolák végzőseinek és szüleiknek tartottak tájékoztatót, amelyen a szakmunkásképzés iránti érdeklődést próbálták felkelteni. Május 7-én a középiskolásoknak tartanak a jelenlegihez hasonló találkozót, akkor a nagyobb cégek tanulmányi ösztöndíjairól is tájékozódhatnak az érdeklődők.
MTI
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Két évvel meghosszabbította a kormány azt az átmeneti lehetőséget, amely alapján bizonyos sportszakmai végzettséggel rendelkező szakemberek is taníthatnak testnevelést, ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a mindennapos testnevelést.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Augusztus 18-án újabb egyeztetést tartottak a szakképzés helyzetéről, amelyen Naderi Zsuzsanna, szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkár, valamint a minisztérium jogi és szakképzési területének képviselői is részt vettek.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.