Három napon át megállás nélkül tanítottak Sárospatakon

Három napon át folyamatosan tanítottak a Miskolci Egyetem Comenius Tanítóképző Főiskolai Karának sárospataki hallgatói; a diákok a tanítóképzés elismeréséért kampányoltak a péntek reggeltől vasárnap estig tartó nonstop tanítással, amellyel vélhetően új Guinness-rekord született.

  • Eduline

A sárospataki tanítóképző tizenhét hallgatója tartotta az órákat - akadt olyan, aki egyfolytában 64 órát volt talpon. Kovács Zsolt szervező, az intézmény hallgatói önkormányzatának elnöke a rekordkísérlet után azt mondta: a hallgatók, miután saját óráikat "letudták", nem pihenni mentek, hanem hallgatóságként vettek részt az órákon. Így körülbelül 10-15 ember mindig jelen volt az eseményen, amelynek a főiskolával szomszédos Miskolci Egyetem Árvay József Gyakorló Általános Iskola kisdiákjai is aktív részesei voltak.

Rekordot döntöttek a Miskolci Egyetem hallgatói

A három nap alatt összesen több mint hetven tanítási órát tartottak, vagy ültek végig a résztvevők. A rekord elismerésének folyamatát elindították, ilyen jellegű kezdeményezésről ugyanis senkinek nincs tudomása, tehát vélhetően sikerrel járt a kísérlet - mondta a szervező.

 

Az órákat videofelvétellel rögzítették és rendelkezésre állnak az óratervezetek is, vagyis az elmúlt három nap minden percével el tudnak számolni. A rekordkísérlet másik célja az volt, hogy felhívják a figyelmet a tanítóképzés nehéz helyzetére. Álláspontjuk szerint ugyanis a felsőoktatáson belül jelenleg mostohán kezelt ez a terület és egyben alulfinanszírozott. A hallgatók közleményt fogalmaztak meg, amelyet szeretnének eljuttatni az oktatással foglalkozó szaktárcához.

MTI 

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.