Parlamenti kollégium indul egyetemistáknak és főiskolásoknak

Kárpát-medencei magyar fiatalok részére a Magyar Országgyűlés és a Lakitelek Népfőiskola tavasszal Steindl Imre Parlamenti Kollégiumot indít.

  • Eduline

A magyar alaptörvény tiszteletére szervezett kollégiumra azokat a 18-35 év közötti fiatalokat várják, akik alaposabban meg akarják ismerni a Parlament épületét, történetét, munkáját - olvasható a közleményben.

 

A kollégium négy bentlakásos, hétvégi parlamenti és lakiteleki összejövetelből áll április 30. és december 11. között. A jelentkezéseket április 5-ig várják. A kollégium fővédnöke Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, vezetője pedig Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke.

MTI

 

Hozzászólások

Lannert Judit: Rugalmasabb napkezdés, hosszabb szünetek és több mozgás jöhet az alsó tagozatokban szeptembertől

Tizennégy pontos szakmai javaslatcsomagot kaptak az általános iskolák, amelynek célja, hogy csökkenjen az alsó tagozatos diákok terhelése, és több idő jusson mozgásra, kreatív tevékenységekre, valamint tapasztalati tanulásra. Az intézmények már a 2026/2027-es tanévtől alkalmazhatják az ajánlásokat – írta Facebook-oldalán Lannert Judit oktatási miniszter.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu