TedxYouth: te mit gondolsz a világról, a jövőről és önmagadról?
Szeretnéd tudni, mit gondolnak a világról, a jövőről, Magyarországról és persze saját magukról a fiatalok? TEDxYouth 2010. november 20-án Budapestet is meghódítja!
Eduline
Van négy jegyünk az eseményre, ha szeretnéd megkapni az egyiket csak annyi a dolgod, hogy írd le nekünk ide kommentbe vagy az [email protected] -ra, hogy miért szeretnél ott lenni!
Az elmúlt két évtizedben a TED (Technology, Entertainment, Design) elgondolkodtató és frappáns előadássorozataival a világ legnépszerűbb és legnagyobb hatású konferenciájává vált, amely egyre több diákot és egyetemi-főiskolai hallgatót sodort magával – ám nemcsak ők tanulhatnak a nagy gondolkodóktól, hanem te is tanulhatsz a fiataloktól! 2010. november 20-án Tokió, Melbourne, Amszterdam és számtalan más helyszín mellett Budapesten, a Katona József Színházban is különleges TedxYouth konferencián vehetsz részt, ahol fiatal tehetségek mutathatják be ötleteiket és rendhagyó elképzeléseiket.
Kiket hallhatsz és láthatsz a budapesti TedxYouth-on?
Az Eduline is ott lesz a TedxYouth budapesti konferencián: videónkat keresd jövő héten az Eduline.hu-n!
Középiskolásokat, főiskolásokat, egyetemistákat és frissen végzett fiatalokat, akik különböző versenyeken, pályázatokon, tanulmányaikban vagy a hobbijukban újító elképzelésekkel tűnnek ki társaik közül – vagyis kiemelkedő tehetségeket és különleges személyiségeket, érdekes és sokoldalú, inspiráló gondolatokkal teli diákokat és felnőtteket, akik kíváncsiak a világra és egymásra, akik felfedezni, megérteni, tenni és alkotni szeretnének, hogy ezzel is előmozdítsák a pozitív változásokat. A jelentkezők két-öt perces videóval pályázhattak a weboldalon, a videókra a TedxYouth oldalán és a Facebookon is lehetett szavazni, a legjobbak pedig bekerültek a konferencia előadói közé: az előadásokon hallhatsz sportról, művészetekről, webfejlesztésről és társadalmi szerepvállalásról is!
Az előző napokhoz képest pénteken már jóval kevesebben vizsgáznak. Német nyelvből középszinten 10 154-en, emelt szinten pedig 3041-en érettségiznek. Mutatjuk, hogyan épül fel a vizsga, és mennyi idő áll rendelkezésre az egyes feladatok megoldására.
Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.
Véget ért a középszintű angolérettségi is, itt vannak a szövegértés feladatsor nem hivatalos megoldásai. Az angolérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpontnak.
A középszintű angolérettségi esszéinél egy szaktanár mutatja be, milyen szempontokat kellett figyelembe venni. A mai angolérettségi nap szakmai támogatását, köszönjük a LanguageCert Nyelvvizsgaközpontnak.
„Ez most nehezebbnek tűnik. Volt, ahol kellett gondolkodni, és volt, ami nem volt egyértelmű” – mondta az Eduline-nak Pásztiné Fritz Adrienn angoltanár, a LanguageCert Nyelvvizsgaközpont vezetője a 2026-os középszintű angolérettségiről.