Újra lesz állásbörze a Miskolci Egyetemen

Tizenhatodszor nyitja meg kapuit szerdán a Miskolci Egyetemen rendezett állásbörze, amely az országban a legnagyobb ilyen vidéki rendezvény.

  • Eduline

Az idén 47 standon 55 kiállítót várnak. A kiállítókat bemutató Állásbörze Kalauz mellett még további 4 karrier témájú kiadványból is tájékozódhatnak a látogatók - ismertette a részleteket Hugli Emese, a rendezvény szervezője.

Mint mondta, a konkrét állásajánlatokat kínáló kiállítók tevékenységi körük szerint jellemzően gyártással (motor, szerszám, autóipari, vegyipari, jármű, elektronikai), informatikával, szoftverfejlesztéssel, tanácsadással, munkaerő közvetítéssel és pénzügyi szolgáltatással foglalkoznak.

Az állásbörze mellett az idén Szakmai Gyakorlati Börzét és "Láss csodát!" címmel tudományos eredményeket bemutató kiállítást is rendeznek, amelyen 7 egyetemi kar mutatkozik be kutatási eredményeivel. Ezek mellett önéletrajzi, karrier plusz- (életvezetés, személyiségfejlesztés, pályaorientáció), életpálya-, munkajogi-, és munkavédelmi tanácsadások is várják az érdeklődőket.

A tavalyi rendezvénynek csaknem 3 ezer látogatója volt, a Miskolci Egyetemi Állásbörzére az idén is sok érdeklődőt várnak a szervezők.

mti

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.