Ezeken a mondatokon röhög az internet: "mindenkinek, akinek a nevét pirossal aláhúzza a Word"

Az olvasás igenis izgalmas és szórakoztató dolog. Nem hiszitek? El szoktátok olvasni a könyvek elején a köszönetnyilvánítást? Sokan átugorják ezt a részt, pedig érdekes dolgokra lehet bukkanni.

  • Eduline
boredpanda.com

Ezt a könyvet Kanye Westnek ajánlom, mert tudom, hogy soha nem fogja elolvasni...

boredpanda.com

Mindenkinek, akinek a nevét pirossal aláhúzza a Microsoft Word. Ez valóban sokaknak szólhat...

boredpanda.com

Anyukámnak (Kérlek, a szexjeleneteket ugord át)

boredpanda.com

Colin Firth-nek. Igazán jó ember vagy, viszont én házas vagyok, úgyhogy legyünk inkább csak barátok.

boredpanda.com

Carley-nak, aki sokkal jobb ember volt nálam, még akkor is, ha kutya volt.

Végül pedig a csattanós ajánlás, ha már olyan sokat dolgozott vele:

boredpanda.com

Magamnak.

Indul a szavazás! Melyik Magyarország legszebb vidéki egyetemvárosa?

Budapesten tanul a legtöbb hallgató, pedig a vidéki egyetemvárosok is rengeteg lehetőséget tartogatnak. Arra vagyunk kíváncsiak, ti melyik vidéki egyetemvárost tartjátok a legszebbnek: szavazzatok, kommentben pedig részletes véleményeket is várunk. A szavazás első körében azt a húsz magyarországi várost gyűjtöttük össze, ahol van önálló felsőoktatási intézmény vagy egyetemi-főiskolai kar, és amelyek az ország legnépesebb települései közé tartoznak.

(boredpanda.com)

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.