Ezek lesznek a legjobb ingyenes (vagy olcsó) programok a hétvégén

Az idő rossz lesz hétvégén, a programok viszont kiválóak.

  • Eduline
Fortepan / Klösz György

Ismét itt a zord idő, így a kijelölt helyeken várhatóan megint lehet korizni. Arra figyeljetek, hogy csak a kijelölt helyeken menjetek a tavak jegére! A legbiztonságosabb terepnek még mindig a jégpályák számítanak.

Több kiállítást is lezárnak januárban, de most még látogatható például a győri Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum Nyolc évtized otthonai című kiállítása. E hónapban látogatható még a Magyar Nemzeti Múzeumban a Schwanner Endre fotóiból összeállított Idők című kiállítás.

Félidejéhez érkezett a Nextfeszt a Trafóban. A legfrissebb, kortárs művészeti alkotások fesztiváljának programját az esemény Facebook-oldalán találjátok.

Az időjárással dacolva szombaton megrendezik a Téli Etyeki Pikniket. A részletes programot itt találjátok.

Pont a jégpályáknak ne legyen éjszakája? - gondolhatták a szervezők, és megrendezték a Jégpályák éjszakáját. Szombaton már második alkalommal korizhattok hajnali kettőig.

Hozzászólások

„A gólyatábor nem egy teljesítményteszt” – miért megyünk bele olyan dolgokba is, amelyeket valójában nem akarunk?

A gólyatábor egyszerre lehet az egyetemi évek izgalmas kezdete és komoly lelki próbatétel. Hol ér véget a komfortzónából való kilépés, és hol kezdődik a személyes határok átlépése? Miért megy bele valaki egy megalázó feladatba csak azért, mert mindenki más is megcsinálja, és miért élnek tovább évről évre a durva beavatási rítusok? A témáról Karkecz Virág pszichológussal beszélgettünk.

Túlzsúfolt óvodai csoportok, vitatott iskolaérettségi szabályok és növekvő adminisztráció: közös szakmai tervezettel állt elő a PSZ és a PDSZ

A két pedagógus-szakszervezet szerint sürgős, rendszerszintű változtatásokra van szükség az óvodai nevelésben, ezért közös szakmai tervezetben foglalták össze, hogyan változtatnának többek között a szakember-ellátottságon, a dolgozók bérezésén és munkakörülményein, az SNI-s és BTMN-es gyerekek ellátásán, valamint az óvodák finanszírozásán.