Ha moziba mennétek a héten, akkor ezért érdemes lesz

Bemutatják Christopher Nolan legújabb filmjét, amiért már most teljesen odavannak a kritikusok. Ha ti is kíváncsiak vagytok, akkor semmiképpen se mulasszátok el a moziélményt.

  • Eduline
Intercom

Christopher Nolan második világháborús filmet forgatott, és nem is akármilyet. A háború egyik legérdekesebb története volt a dunkerque-i, mely később a brittek egész, háborúhoz való hozzáállását megváltoztatta. Nem mellesleg a filmet a szaklapok már most az Oscar-gálára várják.

Az érdekes történet mellett a színészek és az operatőr is kitett magáért, így tökéletes mozihangulat és lebilincselő látvány várja a filmre látogatókat.

Meglepő fordulat: ez a film letaszította a trónról a közönségkedvencet

Ezen a héten tombolni fog a kánikula, úgyhogy ha hűvösebb helyre vágytok, menjetek moziba. Ehhez ajánlunk ma népszerű filmeket. A majmok legyőzték Pókembert a hétvégén az észak-amerikai mozikban: A majmok bolygója: Háború című filmre 56,5 millió dollárért (15 milliárd forintért) váltott jegyet a közönség, s ezzel a kasszasikerlista éléről leszorította a múlt héten debütált Pókember: Hazatérés című produkciót.

Hozzászólások

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.

„Attól nem lesz olvasó senki, ha tudja, hogy hívták az adott Móricz-regény főhősét”

Kevesebb kötelező tananyag, több tanári szabadság és akár populáris irodalom is kellene a magyarórákra Szilágyi Zsófia szerint. Az irodalomtörténész szerint tévedés a Légy jó mindhaláligot ifjúsági regényként kezelni, a lexikális tudást mérő érettségi tesztek nem nevelnek olvasókat, miközben a sorozatok egyre inkább kiszorítják a könyveket a fiatalok életéből.

@eduline.hu

5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy

♬ eredeti hang - eduline.hu

Kötelező részt venni a hétvégén tartott évnyitón?

A válasz nem egyszerű igen vagy nem. Az iskolakezdés közeledtével több család számára is kellemetlen meglepetést jelenthet, ha az iskola hétvégén tartja meg a tanévnyitó ünnepséget. Felmerül a kérdés, hogy kötelezhető-e egy diák arra, hogy pihenőnapon is megjelenjen az iskolában?