Meglepő fordulat: ez a film letaszította a trónról a közönségkedvencet
Ezen a héten tombolni fog a kánikula, úgyhogy ha hűvösebb helyre vágytok, menjetek moziba. Ehhez ajánlunk ma népszerű filmeket.
eduline/mti
A majmok legyőzték Pókembert a hétvégén az észak-amerikai mozikban: A majmok bolygója: Háború című filmre 56,5 millió dollárért (15 milliárd forintért) váltott jegyet a közönség, s ezzel a kasszasikerlista éléről leszorította a múlt héten debütált Pókember: Hazatérés című produkciót.
A Pókember új részére péntektől vasárnapig 45,2 millió dollárért (12 milliárd forintért) vettek jegyet a nézők Amerikában és Kanadában, ezzel a második helyre került a hétvégi bevételi listán.
A majmok bolygója: Háborút Matt Reeves rendezte, aki az előző, A majmok bolygója: Forradalom című részt is jegyezte. A 2014-ben megjelent epizód premierhétvégéjén ugyanakkor jóval többet keresett: 72,6 millió dollárt (19,5 milliárd forintot).
Az új rész főszerepeit Andy Serkis, Woody Harrelson és Steve Zahn alakítják. A produkcióban a majmok vezetője, Caesar (Serkis) mindent elkövet, hogy faja felemelkedjen, de közben legnagyobb ellenségével az emberek hadseregét vezető Ezredessel (Harrelson) is meg kell küzdenie. A majmok bolygója: Háború 150 millió dolláros költségvetésből készült. A filmet július 13-tól a magyar mozik is vetítik.
Múlt héten öt olyan filmet ajánlottunk nektek, amelyeket érdemes még az egyetem előtt megnézni - iskoláról, tehetségről, új esélyről, zsenikről szóló filmekből válogattunk. Ma újabb négy alkotást mutatunk nektek - van köztük klasszikus és egy újdonság is.
Május 7-én angol nyelvből középszinten 47 082, emelt szinten pedig 29 084 diák érettségizik. Az egész napos tudósításunkban minden fontos információt megtalálhattok. A mai angolérettségi nap szakmai támogatását, köszönjük a LanguageCert Nyelvvizsgaközpontnak.
Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.
Véget ért a középszintű angolérettségi is, itt vannak a szövegértés feladatsor nem hivatalos megoldásai. Az angolérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpontnak.
A középszintű angolérettségin 180 perc állt rendelkezésre, ezalatt az idő alatt négy feladatlapot kellett megoldani. Megnéztük, milyennek érezték a vizsgát a diákok.
„Ez most nehezebbnek tűnik. Volt, ahol kellett gondolkodni, és volt, ami nem volt egyértelmű” – mondta az Eduline-nak Pásztiné Fritz Adrienn angoltanár, a LanguageCert Nyelvvizsgaközpont vezetője a 2026-os középszintű angolérettségiről.
Az Eduline-nak nyilatkozó angoltanár szerint a fogorvosi időpont lemondása és újrafoglalása a diákoknak nem okozhatott gondot, viszont az evészavaros testvér kapcsán nem volt egyszerű 100-120 szóban minden szempont alapján választ írni.