Ingyenes tanfolyamok: újabb 997 képzés közül lehet választani

Újabb 997 képzés jelent meg a Tudásod a jövőd projektben, ezzel további 14 ezer ember kezdheti el tanulmányait -...

  • Eduline
MTI Fotó: Vajda János

Újabb 997 képzés jelent meg a Tudásod a jövőd projektben, ezzel további 14 ezer ember kezdheti el tanulmányait - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal (KIH).

A kormány 2012 decemberében hirdette meg a Tudásod a jövőd! projektet, amelynek segítségével 2014 augusztusáig százezer felnőtt idegen nyelvi és informatikai képzését támogatják legfeljebb bruttó 90 ezer forint értékben. A támogatás a költségek 95-98 százalékát fedezi, a hátrányos helyzetű kistérségekből jelentkezőknek két, másoknak öt százalék önrészt kell befizetniük. A projektről szóló összes cikkünket itt találjátok.

A most induló képzések közel 30 százaléka informatikai tanfolyam. A június 20. és július 20. között indítható képzésekre 125 intézmény kapott lehetőséget a tanfolyamok megkezdésére, 117 településen.

Eddig 56 136 fő jelentkezett valamilyen képzésre, közülük közel 24 ezren hátrányos helyzetű kistérségekben élnek. A jelentkezők közül 19 800 fő 45 év feletti. A regisztráltak száma meghaladja a 235 000 főt.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.