Városi tömegközlekedés: nem Budapesten a legdrágább a diákbérlet

Hamarosan költöztök kollégiumba vagy albérletbe az egyetem miatt? Itt egy kis előzetes áttekintés arról, hogy az egyetemvárosokban mennyibe kerül a tömegközlekedés. Segítünk egy kicsit, hogy ezzel már ne legyen dolgotok.

  • Eduline
Wikipédia

Szegeden a legdrágább a havi diákbérlet: 4000 forint a diákoknak. Budapest ezen a listán csak az ötödik legdrágább havi diákbérletekben, azonban a negyedéves sem Budapesten a legdrágább. Debrecenben 11 400 forintot kell fizetni egy negyedéves diákbérletért.

 Városok

Havi

NegyedévesKözlekedési eszköz
Győr

2 200 Ft

6 500 Ft

Autóbusz

Debrecen

3 800 Ft

11 400 Ft

Autóbusz, Villamos, Trolibusz

Sopron

630 Ft

1 900 Ft

Autóbusz

Kaposvár

3 365 Ft

-

Autóbusz

Pécs

3 475 Ft

10 000 Ft

Autóbusz

Nyíregyháza

2 580 Ft

-

Autóbusz

Szeged

4 000 Ft

-

Autóbusz, Villamos, Trolibusz

Gödöllő1 800 Ft-

Autóbusz

Veszprém

2 350 Ft

6 700 Ft

Autóbusz

Dunaújváros

2 400 Ft

7 000 Ft

Autóbusz

Székesfehérvár2 970 Ft8 190 Ft

Autóbusz

Eger

2 200 Ft

6 600 Ft

Autóbusz

Budapest

3 450 Ft

10 350 Ft

Autóbusz, Villamos, Trolibusz, Metró, BKK hajó

További hasznos infókat a felvételiről, tanévkezdésről itt találtok.

Egyetemi tanévkezdés: meg kell húzni a nadrágszíjat

Önköltség, tankönyvek, gólyatábor, albérlet vagy kollégium - mekkora kiadásal jár az egyetemi-főiskolai tanévkezdés? Utánajártunk. A legnagyobb falat: a tandíj Ha nem állami ösztöndíjas helyre kerültetek vagy kerültök be, az egyik legnagyobb kiadás az önköltség lesz félévente. Ha ezt nem saját zsebből szeretnétek kifizetni, felvehetitek a diákhitel 2-t.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.