Keresztféléves felvételi 2024: ma éjfélkor lejár a jelentkezési határidő

Ma éjfélig jelentkezhettek a keresztféléves felvételi keretében a 2024 februárjában induló egyetemi szakokra.

November 15-e után az Oktatási Hivatal létrehozza a felvételi eljárás központi nyilvántartását. Ezután nincsen más dolgotok, mint figyelni az E-felvéliben a felvételi kérelmetek alakulását. Erre legkésőbb 2023. december 14-től lesz lehetőségetek. Itt nézhetitek meg többek között a benyújtott kérelmek és a feltöltött dokumentumok feldolgozottsági státuszát, az Oktatási Hivatal által küldött hivatalos értesítéseket, határozatokat, végzéseket (pl. hiánypótlási felszólítás, besorolási határozat stb.), illetve itt lesz látható a felvételi pontszámotok is.

Jó, ha tudjátok, hogy a hiánypótlásról és a besorolási határozatról külön e-mailt is kaptok, ezért fontos, hogy folyamatosan figyeljétek a leveleiteket is. Azonban a dokumentumok feldolgozásáról, elutasításáról nem érkezik külön e-mail, erről csak az E-felvételiből tudtok tájékozódni.

Ha az utolsó pillanatra hagytátok a jelentkezést, akkor az alábbi cikkünkben összegyűjtöttük, mire érdemes figyelnetek:

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu