Őszi érettségi 2023: itt nézhetitek meg a szerdai feladatlapokat és megoldásokat

Október 25-én, szerdán informatikával, digitális kultúrával és több idegen nyelvvel folytatódtak az őszi érettségik.

Október 25-én 8 órától informatikából, digitális kultúrából vizsgázhattak az ősszel érettségizők. Délután 14 órától a diákok pedig orosz, finn, kínai, lovári, román, szerb és újgörög nyelvből adhattak számot tudásukról.

A középszintű informatika érettségi feladatlapjai itt, a megoldásai itt vannak, míg a 2020-as nemzeti alaptanterven szerinti digitális kultúra érettségi és megoldásait innen és innen érhetitek el.

Az emelt szintű informatika feladatlapjai itt, a megoldásai pedig ide kattintva érhetőek el.

Az emelt szintű digitális kultúra érettségi feladatlapjait itt és itt nézhetitek meg.

A különböző középszintű  idegen nyelvi érettségik és megoldásaik pedig délután itt lesznek elérhetőek. Az emelt szintű nyelvi feladatsorokat itt tudjátok majd megnézni.

Péntek reggel olasszal, délután biológiával folytatódik az őszi érettségi.

 

Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Bécsben marad a CEU campusa

Hiába a politikai fordulat és az egyetemi autonómia helyreállításának ígérete, a Közép-európai Egyetem (CEU) nem tervezi campusának visszaköltöztetését Budapestre.

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.