Több vizsgázó is problémát jelzett az emelt szintű informatikaérettségin

Hétfőn több mint 5000 diák vizsgázott informatikából emelt szinten. Az Oktatási Hivatal szerint hivatalosan négy vizsgázó jelzett fennakadást technikai problémák miatt.

  • Székács Linda

„Vártam a hírt, de sehol nem látom, hogy az infó emelt érettségin gáz volt. Ugyanis sikerült egy olyan kódot íratni a gyerekekkel, ami úgy leterhelte a rendszert, hogy nem futott a gépeken” – olvasható egy Facebook-posztban, amit a Telex vett észre.

Május 22-én, az emelt szintű informatikaérettségi napján 142 helyszínen több mint 5000 diák vizsgázott. A Telex a fennakadással kapcsolatban felkereste az Oktatási Hivatalt, többek között arra voltak kíváncsiak, mi okozhatta azt, és hogy újra kell-e írni a vizsgát azoknak a diákoknak, akik problémát tapasztaltak.

Válaszában a hivatal azt írja: „A vizsgázók számára a vizsgaszervező intézmény (az illetékes kormányhivatal) biztosítja a szükséges számítógépeket a megfelelő szoftverekkel. (…)

Országosan összesen 4 vizsgázó jelezte hivatalosan, hogy technikai nehézsége volt, további 2 fő határidőn kívül nyújtott be ilyen jellegű észrevételt. A 3 érintett vizsgahelyszínen 3 különböző technikai okot jeleztek, tehát helyi körülmények okozhatták ezeket. A kormányhivatalok egyedileg kivizsgálják a felmerült problémákat, ehhez az Oktatási Hivatal minden technikai segítséget megad.

 

 

 

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.