Végzősök, figyelem! Már jelentkezhettek az idei ingyenes próbaérettségikre

Mi lehet hatékonyabb gyakorlás az érettségire, mint vizsgákra kísértetiesen hasonlító, de még sehol sem látott feladatok megoldása valós vizsgahelyzetben? Idén is megszervezi az ingyenes próbaérettségiket a Studium Generale - mutatjuk, hol és hogyan jelentkezhettek.

  • Eduline

Mi az a próbaérettségi?

A Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője már évek óta rendez próbaérettségit, aminek a lényege, hogy a végzősök éles vizsgaszituációban, kifejezetten erre az alkalomra összeállított érettségi dolgozatokkal készülhetnek az írásbelikre. Az érettségin megszokott felépítésben, az érettségin várható pontozási szempontokkal és időkerettel.

Milyen tárgyakból vizsgázhattok?

Idén is három tantárgyól lesz lehetőségetek próbaérettségit írni: matematikából, történelemből és közgazdaságtanból. Fontos, hogy mind a három tárgyból közép- és emelt szinten is szerveznek vizsgát, úgyhogy választhattok, milyen szinten próbáljátok ki magatokat. Idén is megmarad a lehetőség arra, hogy ha szeretnétek, akkor egyszerre több vizsgából is kipróbáljátok magatokat, ugyanis több idősávban is szerveznek majd vizsgákat.

Hol vizsgázhattok majd?

Az esemény a Budapesti Corvinus Egyetem C épületében lesz, illetve az országban több partneriskolával is együttműködnek majd, ahova eljuttatjuk az érettségiket.

Meddig és hol jelentkezhettek?

A program regisztrációhoz kötött, melyhez az alábbi formot kell kitölteni. Ide kattintva éritek el.

A jelentkezési határidő: február 15., éjfél

Ha ti is idén felvételiztek, és nem szeretnétek lemaradni a legfrisebb hírekről, akkor kövessétek a 2023-as felvételiről szóló cikkeinket itt.

Hozzászólások

„A naplemente és a csillagos égbolt is lefordítható a fizika nyelvére” – így szeretteti meg diákjaival a természettudományokat a fizika-kémia-biológia tanár

Piros pontokkal, újraírható dolgozatokkal és jól időzített dicséretekkel igyekszik megszerettetni a természettudományokat diákjaival Galyó Tünde. A biológia-kémia szakos pedagógust néhány éve váratlanul kérték fel fizikatanárnak, ő pedig a feladatot nemcsak elvállalta, hanem munka mellett fizikatanári diplomát is szerzett. Szerinte a fizikát, a kémiát és a biológiát nem bemagolni kell, hanem felfedezni – és ehhez sokszor előbb a diákok önbizalmát kell felépíteni, mint a tantárgyi tudását.

Rubovszky Rita: „A végén egészen biztosan nem kapnak több pénzt az egyházi iskolák”

Nem az állami és egyházi iskolák szembeállítása, hanem az oktatási rendszer valódi problémáinak kezelése kell, hogy meghatározza a következő évek oktatáspolitikáját – erről beszélt Rubovszky Rita, aki szerint a társadalmi leszakadás, a gyerekek megváltozott igényei, a pedagógusok túlterheltsége és a finanszírozási rendszer finomhangolása fontosabb kérdések, mint az ideológiai viták.

„Nem válhatnak bűnbakká az SNI-s és BTMN-es gyerekek” – utcára vonulnak az integrált oktatás feltételeiért az érintett szülők

Június 19-én, pénteken országos demonstrációt tartanak Budapesten az integrált oktatás feltételeinek biztosításáért. A szervezők szerint a magyar közoktatás jelenleg nem képes megfelelő támogatást nyújtani sem a sajátos nevelési igényű (SNI), sem a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel (BTMN) élő gyerekeknek, miközben a problémák következményeit a diákok, a szülők és a pedagógusok viselik.

Többször ütötte gyomorszájon diákját az esztergomi ferences iskola prefektusa, a szülők szerint rendszeresek a megalázó büntetések az intézményben

Saját bevallása szerint is elvesztette az önuralmát az esztergomi Szent Antal Ferences Gimnázium és Kollégium egyik prefektusa, amikor egy diák fegyelmezése közben a zuhanyzóba vonszolta a fiút, majd többször gyomorszájon ütötte. A Telex cikke az eset nyomán arról is írt, hogy az intézményben a pedagógiai eszköztár része a megalázó büntetés.