Több ezer diáknak indult ma újra a vizsgaszezon - elkezdődtek a szóbeli érettségik

Bár október-novemberben hagyományosan jóval kevesebben vizsgáznak, mint a tavaszi vizsgaidőszakban, november 10-én ismét több ezer diáknak kell szóban bizonyítania. Mutatjuk az érettségi dátumokat.

  • Eduline

Az idei őszi érettségi november 10. és 14. között 96 helyszínen, 856 bizottság előtt, több mint 9.800 emelt szintű szóbeli vizsgával folytatódik.

A középszintű szóbeliket november 21. és 25. között tartják.

Az őszi érettségi időszakról bővebben itt írtunk. Ha nem most, hanem 2023-ban érettségiztek majd, akkor itt nézhetitek meg a rátok vonatkozó legfontosabb infókat.

A keresztféléves felvételire – november 15-ig – csak elektronikusan lehet jelentkezni, a felvin. A meghirdetett szakok listáját itt nézhetitek meg, a felvételiről pedig itt írtunk bővebben.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.