Kiderült, hányan hagyták ki az érettségit betegség vagy karantén miatt

Akik nem tudtak elmenni, szóban pótolhatnak, de úgy tűnik, idén sem lesz sok szóbeli vizsga.

  • Eduline/MTI

Bár korábban az Eduline-nak azt válaszolták, nincs központi adat, most mégis nyilvánosságra hozták a számokat. Az írásbeli érettségiket önhibájukon kívüli 359-en hagyták ki, ők az írásbeli vizsgát szóbelivel pótolhatják – közölte az Oktatási Hivatal (OH) a Népszavával a lap pénteki számában megjelent cikk szerint. Az említett okok közé tartozik a koronavírus-fertőzés vagy a karantén.

Az írásbelik májusban értek véget, több mint 110 ezren vettek részt rajtuk. Ahogy tavaly is, 2021-ben is csak kivételes esetekben lehet szóbelizni, az OH tájékoztatása szerint alig 10 ezer szóbeli lesz. A középszintű szóbeli vizsgákat június 14. és 25. között tartják majd.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Mondjon le a kancellár, a rektor és a többi felelős döntéshozó” – elegük lett a képzős hallgatóknak az erőszakbotrány kezelését feltáró jelentés után

Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.