Meddig kell feltöltenetek a nyelvvizsgátokat, ha szeretnétek érte pluszpontot a felvételin?

Ezt a határidőt érdemes észben tartanotok, különben 28 vagy akár 40 pluszpontot is bukhattok a felvételin.

  • Tóth Alexandra

Ahhoz, hogy a nyelvvizsgátokat beszámítsák többletpontként a felvételibe, a dokumentumot a hiánypótlási időszak végéig – azaz 2021. július 8-ig – kell feltöltenetek az E-felvételi rendszerbe.

Ahogyan azt korábban már megírtuk, ha 2003. január 1-je után szerzett nyelvvizsgáról van szó, akkor másolatot sem kell róla készítenetek, elég a nyelvvizsgátok adatait megadnotok. Jó hír az is, hogy ha emelt szinten érettségiztek és minimum 60 százalékot sikerül elérnetek, akkor ugyanúgy kaphattok érte pontot a felvételin, mivel ez B2-es, középfokú nyelvvizsgával lesz egyenértékű. Erről részletesebben itt olvashattok.

De mégis mennyi többletpont jár a nyelvtudásért?

A középfokú nyelvizsgákért 28 pontot, a felsőfokúért pedig 40 pontot kaphattok. Fontos azonban, hogy a nyelvtudásért összesen 40 pont jár. Igen, akkor is, ha két középfokú nyelvvizsgátok van, ami darabonként 28 pontot érne, és akkor is ha két felsőfokú vizsgátok van, darabonként 40 pontért. Sőt, arra is érdemes figyelni, hogy egy nyelvből csak egy nyelvvizsgáért adható többletpont.

Azt, hogy miért jár még pluszpont a felvételin, itt nézhetitek meg. A 2021-es felvételiről pedig itt olvashatjátok el a legfrissebb cikkeinket.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.