Felvételizők, figyelem! Nem mindenki kap levelet a hiánypótlásról

Ha a felvételi jelentkezéssel, érettségivel és már pontok összeszámolásával is megvagytok, mi a következő teendő? Kik kapnak hiánypótlási felszólítást, és meddig lehet pótolni a dokumentumokat? Fontos kérdésekre válaszolunk.

  • Eduline

Nem minden dokumentum hiánya miatt kaptok hiánypótlási felhívást

- írja a Felvi. Ilyen például a többletpontra jogosító igazolás is. Mivel mindenki egyénileg dönthet arról, hogy a lehetőségek közül milyen dokumentumok figyelembevételével kívánja a pontszámítást, ezért ennek alapján kell figyelni az ahhoz szükséges dokumentumok beküldésére - írják. Ilyen például a nyelvvizsga bizonyítvány, versenyeredmény és a hátrányos helyzet igazolása is. Ha ezeket nem külditek el vagy töltitek fel, nem fogtok külön felszólítást kapni róla. Arról, hogy pontosan milyen többletpontokat kaphattok, itt olvashattok el mindent.

De akkor milyen esetekben jön felszólítás?

A következő esetekben érkezik hiánypótlási felszólítás:

  • a jelentkezés hitelesítésének hiánya;
  • a középiskolai bizonyítvány megfelelő oldalairól készült másolatok hiánya, (Ez ugyanis kell, ha alap-, osztatlan és felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek, mert ebből számolják a tanulmányi pontokat),
  • a nem magyar rendszerű érettségi bizonyítvány másolatának hiánya;
  • a magyar rendszerű érettségi bizonyítvány másolatának hiánya, ha a kibocsátásának dátuma 2006. január 1. előtti;
  • 2006. január 1-je után kibocsátott magyar rendszerű érettségi bizonyítvány másolatának hiánya, (erre csak akkor lesz szükség, ha köznevelés információs rendszere az érettségi bizonyítványotokra vonatkozóan nem tartalmaz adatot);
  • a jelentkezési kérelemben megjelölt, 2003. január 1. előtt szerzett államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány másolatának hiánya, vagy a 2003. január 1. után szerzett nyelvvizsga-bizonyítvány esetén, ha arról a nyelvvizsgák nyelvvizsga-anyakönyveinek nyilvántartása a nyelvvizsgára vonatkozóan nem tartalmaz adatot, vagy nem az általatok megadott adatokat tartalmazza;
  • a mesterképzésre jelentkezés esetén a felsőfokú oklevél pótlására.

Nagyon fontos, hogy ha a fenti esetben a hiányt legkésőbb a hiánypótlási felszólításban megadott határidőn belül (vagy a rendelkezésre még nem álló dokumentumok esetében legkésőbb 2020. július 9-ig) nem pótoljátok, jelentkezési kérelmeteket vagy a rendelkezésre álló adatok és dokumentumok alapján bírálják el, vagy akár meg is szüntethetik a felvételi eljárásotokat és törlik a jelentkezéseteket.

Diplomásként felvételiztek egy alap- vagy osztatlan szakra? Így számolhattok a pontjaitokkal

Hogyan kalkulálhattok a pontjaitokkal a 2020-as felvételin, ha már van diplomátok és elkezdenétek egy újabb alap- vagy osztatlan szakot? Itt vannak a részletek.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.