Pontok az angolérettségin: ennyit gyűjthettek a mai vizsgán

Hogyan néz ki a pontozás a mai angolérettségin? Mutatjuk a szabályokat és a vizsgarészek pontozásának elosztását.

  • Eduline

Ezt várták tőletek a középszintű és az emelt szintű angolérettségin - megoldások és feladatok

Olvasott szövegértés

Az első rész 8 pontos, második 5, harmadik 7, negyedik szintén 7. Ez összesen 27 pontnak felel meg, a részpontszámokkal együtt azonban 33 pontot ér ez a vizsgarész.

Nyelvhelyesség

Az első rész 8 pontos, második szintén 8, harmadik pedig 9 pontot ér. Ez összes 25 feladatpontnak felel meg, a vizsgán azonban ezért a részért 18 pontot szerezhettek maximum.

Hallott szöveg értése

Az első feladatért 8, a másodikért szintén 8, a harmadikért pedig 9 pont járhat. Ez 25 összpontnak felel meg, de a vizsgán egészen 33 pontot szerezhettek ezzel a résszel. 

Íráskészség

A rövid levélért 11, a hosszúért pedig 22 pont járhat az angolérettségin. Ezekért összesen 33 pontot kaphattok.

Ilyen volt a mai vizsga

Egy villanyszerelővel készült beszélgetés részleteiről, egy régészeti felfedezésről és egy különös nyelvű nigériai falu lakóiról is kaptak feladatot a diákok a középszintű angolérettségi első, szövegértést mérő részében. A nyelvhelyességi feladatrészben pedig aktuális témákat kaptak a diákok.

Az angolérettségin egy 4 részből álló feladatlapot kellett kitölteniük a diákoknak, amire középszinten 180, emelten pedig 240 perc volt. A olvasott szövegértési, nyelvhelyességi, hallott szövegértési és íráskészség részből állt.

Az angolérettségiről is percről percre tájékoztatunk benneteket ebben a cikkben:

Minden infó az idei angolérettségiről: percről percre

Ma az angolérettségivel folytatódnak a vizsgák, nálunk megtaláltok minden fontos infót. Percről percre tájékoztatunk benneteket a feladatokról, vizsgázókról és nem utolsó sorban a nem hivatalos megoldásokkal is jövünk. Az angolérettségi nap szakmai támogatását köszönjük az Euroexam Vizsgaközpontnak.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2020-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Hozzászólások

145 újonnan engedélyezett tankönyv kerül a kínálatba, augusztus végétől rendelhetnek belőlük az iskolák

Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.